DQ-YW006BB Евтини автоматски пумпи за дојки за млеко за вшмукување, евтини автоматско бебе со USB

Краток опис:

Како да се користи интелигентната пумпа за мајчино млеко

1.Пред употреба, ве молиме исчистете го со вода;

2.Склопување во низа;имајте предвид дека мекиот капак треба да се прицврсти на своето место;а машината за миење чаши треба да биде правилно монтирана

3. Притиснете го копчето за вклучување и светилката ќе трепка

4. Направете ја вашата цица насочена кон центарот за чаши;притиснете нежно, така што градите ќе бидат затворени во чашата;и направете го вашето тело малку напред (не седете или легнете на грб, во спротивно мајчиното млеко може да тече назад кон устата на чашата).

5.Притиснете го прекинувачот за копче и светилката нема да трепка, туку ќе продолжи да свети;и притиснете „+“ или „-“ за да го прилагодите вшмукувањето како што сакате (стандардното вшмукување е минимално).

6. Кога мајчиното млеко тече непречено, притиснете го функциското копче за да се префрлите на мајчиното млеко (градите на светилката се вклучуваат) и притиснете „+“ или „-“ за да го прилагодите вшмукувањето за брзо собирање млеко.

Ако се чувствувате непријатно за време на употребата или треба да ја завршите употребата, притиснете го копчето за вклучување за да престане да работи, а главниот дел ќе ги ослободи градите од чашата (за да се рестартира веднаш, почекајте 3 секунди).


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристика

1. Дизајнирани за безболно мајчино млеко, збогувајте се со недостигот на млеко, симулирајте го процесот на цицање/опуштање на бебето: Масажа - Цицање - Опуштете се, за брзо собирање на мајчиното млеко за кратко време, безбедно, удобно и безболно.

2. Целосно е „нула повратен проток“, дури и ако шишето со млеко се преврти случајно, млекото нема да тече назад до главниот уред за да ја оштети машината.

3.LED дисплеј

4.3 Модели: масажа, стимулација, пумпа 9 нивоа

5.Прилагодливо вшмукување: копчињата „+“ и „-“ се користат за прилагодување на вшмукувањето.Постојат 9 нивоа на вшмукување.

ПП шише од 6,180 ml за храна со пречник на ветер од 5,0 cm

7.Со голема литиумска батерија 2000mAh применлива за мајки и при работни и активности на отворено.

8.Со ноќно светло

9.вбризгување на мувла

10. Лесен за ракување и пренослив: се одликува со компактна структура, силно вшмукување, лесно ракување и брзо олеснување на болката при отекување на градите.

006bb (2)
006bb (10)
006bb (11)
006bb (12)
006bb (13)
006bb (14)
006bb (15)
006bb (16)
006bb (17)
006bb (18)
006bb (19)

  • Претходно:
  • Следно: