PREČO si MOJE Bábätko NEZOBERE FĽAŠU?

Úvod

Rovnako ako pri učení sa čohokoľvek nového, prax robí majstra.Bábätkám nie vždy tešia zmeny vo svojej rutine, a preto je nevyhnutné venovať nejaký čas a vykonať skúšobné a omylové obdobie.Všetky naše deti sú jedinečné, vďaka čomu sú obe neuveriteľne úžasné a niekedy až frustrujúco tajomné.Prechod z prsníka na fľašu môže byť náročný, ale vaše dieťatko pravdepodobne potrebuje len trochu podpory a povzbudenia.

Zmätenosť bradaviek

Čo možno očakávať popisuje zmätenosť bradaviek ako „zmätenosť bradaviek“ je termín používaný na opis detí, ktoré sú zvyknuté sať z fliaš a majú problém vrátiť sa späť na prsník.Môžu protestovať proti odlišnej veľkosti alebo štruktúre matkinej bradavky.“Vaše dieťa nie je zmätené.Zistila, že z fľaše sa mlieko ľahšie získava ako z prsníka.Zvyčajne to nie je problém a vaše dieťa sa pravdepodobne veľmi rýchlo naučí, ako prepínať medzi prsníkom a fľašou.

Vášmu bábätku chýba mama

Ak ste dojčili a chcete prejsť na fľašu, vášmu dieťatku môže jednoducho chýbať vôňa, chuť a dotyk maminho tela, keď sa kŕmi.Skúste fľašu zabaliť do topu alebo deky, ktorá vonia ako mama.Možno zistíte, že dieťa je oveľa šťastnejšie, keď sa kŕmi z fľaše, keď sa stále cíti blízko svojej mamy.
novinky7

Úvod

Rovnako ako pri učení sa čohokoľvek nového, prax robí majstra.Bábätkám nie vždy tešia zmeny vo svojej rutine, a preto je nevyhnutné venovať nejaký čas a vykonať skúšobné a omylové obdobie.Všetky naše deti sú jedinečné, vďaka čomu sú obe neuveriteľne úžasné a niekedy až frustrujúco tajomné.Prechod z prsníka na fľašu môže byť náročný, ale vaše dieťatko pravdepodobne potrebuje len trochu podpory a povzbudenia.

Zmätenosť bradaviek

Čo možno očakávať popisuje zmätenosť bradaviek ako „zmätenosť bradaviek“ je termín používaný na opis detí, ktoré sú zvyknuté sať z fliaš a majú problém vrátiť sa späť na prsník.Môžu protestovať proti odlišnej veľkosti alebo štruktúre matkinej bradavky.“Vaše dieťa nie je zmätené.Zistila, že z fľaše sa mlieko ľahšie získava ako z prsníka.Zvyčajne to nie je problém a vaše dieťa sa pravdepodobne veľmi rýchlo naučí, ako prepínať medzi prsníkom a fľašou.

Vášmu bábätku chýba mama

Ak ste dojčili a chcete prejsť na fľašu, vášmu dieťatku môže jednoducho chýbať vôňa, chuť a dotyk maminho tela, keď sa kŕmi.Skúste fľašu zabaliť do topu alebo deky, ktorá vonia ako mama.Možno zistíte, že dieťa je oveľa šťastnejšie, keď sa kŕmi z fľaše, keď sa stále cíti blízko svojej mamy.
novinky8

Skúste radšej „zaviesť ústa do fľaše“, než sa snažiť prinútiť dieťa piť

Lacted.org odporúča nasledujúce riešenie na podporu prechodu z prsníka na fľašu:

Krok 1: Priložte cumlík (bez pripojenej fľaše) k ústam dieťaťa a votrite ho pozdĺž ďasien a vnútorných líc, aby si dieťatko zvyklo na pocit a štruktúru bradavky.Ak sa to dieťaťu nepáči, skúste to znova neskôr.
Krok 2: Keď dieťa prijme bradavku do úst, povzbuďte ju, aby bradavku sala.Umiestnite prst do otvoru na bradavku bez pripojenej fľaše a jemne potrite cumlíkom o jazyk dieťaťa.
Krok 3: Keď dieťa zvládne prvé dva kroky, nalejte niekoľko kvapiek mlieka do cumlíka bez toho, aby ste cumlík pripevnili k fľaši.Začnite ponúkaním malých dúškov mlieka a nezabudnite prestať, keď dieťa ukáže, že už má dosť.

Nesnažte sa pretlačiťJe v poriadku, ak vaše dieťa kňučí a vydáva normálne zvuky kŕmenia, ale nenúťte ho, ak začne na protest plakať a kričať.Môžete byť unavená alebo frustrovaná a chcete, aby to fungovalo, pretože máte problémy s dojčením alebo sa potrebujete vrátiť do práce.To všetko je úplne normálne a nie ste sami.Odporúčame vám začať tým, že necháte dieťa gúľať jazykom po cumlíku, aby si na ten pocit zvyklo.Keď sa s tým budú cítiť pohodlne, povzbuďte ich, aby si dali pár cucákov.Je dôležité odmeniť tieto prvé malé krôčiky od vášho dieťatka uistením a pozitívnosťou.Ako takmer vo všetkom v rodičovstve, trpezlivosť je vašou najlepšou podporou.


Čas odoslania: 12. apríla 2022