D-117 Пумпа за зголемување на градите Масажер за зголемување на гради Електрична пумпа за зголемување на градите со мала големина со две чаши за жени

Краток опис:

1.Дизајниран за безболно мајчино млеко кажете збогум на недостигот на млеко

2.Целосно е „нула повратен проток“, дури и ако шишето со млеко се преврти случајно, млекото нема да тече назад до главниот уред за да ја оштети машината.

3.Лед екран

4.3 Модели: масажа, стимулација, пумпа 9 нивоа

5,180 млхрана - одделениеПП шише со дијаметар на ветер од 5,0 см,Направени од увезени ПП и силикон без бисфенол А,Големата и мека силиконска чаша може подобро да се вклопи во градите

6.Со големилитиумска батерија 2000 mA,Нема потреба од адаптер за напојување во движење, лесен за пумпање мајчиното млеко во секое време и каде било

7.Созлатна декорација, поубава

8.Алтернативен режим на пумпање мајчино млеко.Пумпајте млеко од двете гради за возврат со помош на симулирање на природниот ритам на цицање на бебињата со рамномерно пумпање и ослободување, така што целиот процес на пумпање е природен и удобен, што е корисно за повторно полнење на млекото.

9.Наменскиот симулиран и бионички чип, со симулација на вистинско пумпање мајчино млеко, го симулира режимот на вшмукување на мајчиното млеко на бебето, запира и го ослободува за да го цица млекото лесно и ефикасно

10.Една машина со четири режими: масажа (лактагог), бионик (симулирано и бионско пумпање на мајчиното млеко)

11.Пумпањето мајчино млеко (посебно пумпање) и фреквенцијата (прилагодување на фреквенцијата), може да им помогнат на мајките да ја изберат најсоодветната комбинација за вшмукување за ефикасна лактација

12.Копчињата на допир се лесни за ракување, а дигиталниот екран со висока дефиниција со динамичен дисплеј го прави јасно и визуелно

13.Отпорност на високи температури, силна транспарентност и зелен материјал против паѓање


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на панелот

[Level Display] Приказ на нивото во тековниот режим, од минималното Ниво 1 до Ниво9.

[Mode Level Key -] Допрете го ова копче за да го намалите нивото, а стандардното ниво по стартувањето е Ниво1

[Mode Level Key +] Допрете го ова копче за да го зголемите нивото, до Ниво9.

[Показател за полнење] Овој светлосен прстен трепка во низа за време на полнењето.Кога енергијата е мала, светлосниот прстен ќе трепка постојано, што укажува на ниска енергија.Наполнете го навреме.

[Massage Mode Key] Стандардното ниво по стартувањето е Ниво 1 во овој режим, со9опции за ниво, и колку е повисоко нивото, толку поголема ќе биде силата на вшмукување.

[Pumping Mode Key] Допрете го за да влезете во Ниво 1 во режимот на пумпање мајчино млеко, со9опции за ниво, и колку е повисоко нивото, толку поголема ќе биде силата на вшмукување.

[Клуче за режим на фреквенција] Допрете го за да влезете во Ниво 1 во режимот на пумпање мајчино млеко, со9опции за ниво, и колку е повисоко нивото, толку побрза ќе биде фреквенцијата.

слика 6
слика8
слика9
слика 10
слика 11
слика 12
слика 13
слика 14
слика 15
слика 16
слика 17

  • Претходно:
  • Следно: