DQ-S009BB Електронско млеко за раце без раце од болница за бебиња Пренослива силиконска електрична пумпа за гради

Краток опис:

Внимание

1.Доколку сакате да го замрзнете мајчиното млеко, ве молиме не го полнете шишето или кесата со млеко.Доволни се околу три четвртини млеко во секое шише или кесичка.Тоа е за да се остави простор за проширување на IC.

2. Не ставајте ги градите m Ik во вратата на фрижидерот за штедење.

3. Ставете го замрзнатото млеко во мрежата на кабината претходната ноќ, а потоа користете топла вода што тече за да го загреете шишето или кесата кога и треба на мајката.Тоа е за зачувување на хранливата содржина на миИк на дојката.

4. Нежно протресете го шишето или кесата за да може изолираната маст рамномерно да се измеша во млекото.

5. Не загревајте го замрзнатото мајчино млеко во микробранова печка или зовриена вода за да избегнете губење на исхраната и изгореници на бебињата.

Одмрзнатото мајчино млеко не може повторно да се замрзне.Ве молиме, не мешајте свежо мајчино млеко со одмрзнато мајчино млеко


Детали за производот

Ознаки на производи

Како да се користи интелигентната пумпа за мајчино млеко

Пред првата употреба, сите компоненти на пумпата за гради треба да се исчистат и дезинфицираат во согласност со поглавјето „ЦИЕЊЕ и дезинфекција“.Сите компоненти треба да се чистат по секоја употреба и сите компоненти мора да се дезинфицираат пред секоја употреба.

Забелешка: Погрижете се да ја исчистите и дезинфицирате целата компонента на пумпата за гради.Ве молиме измијте ги рацете темелно пред да ги допрете исчистените компоненти.Внимавајте исчистениот дел кој штотуку вриел да не ве изгори.

Пред склопување, ве молиме дезинфицирајте ги деловите на пумпата, измијте ги рацете темелно.Совети: Можеби ќе ви биде полесно да ја составите пумпата за гради кога е влажна.

1.Вметнете го вентилот за патка во пумпата одоздола, приклучете го цврсто.

2. Зашрафете го телото на пумпата со шишето за хранење додека не се фиксира целосно.

3. Ставете ја дијафрагмата во горниот дел од штитот на дојката.Притиснете ја дијафрагмата надолу за да се осигурате дека е стабилна.

4.Прикачете го конекторот на штитникот на градите.Поврзете една од цевката со конекторот, а другата страна со моторот.

5. Ставете го перничето за масажа во делот од инка на штитникот на градите, турнете го и погрижете се перничето совршено да се вклопи, притиснете ги ливчињата за да го отстраните преостанатиот воздух, конечно поврзете го адаптерот за напојување со моторот.

1. Електричната пумпа за гради има уникатен дизајн кој ви овозможува да одржувате поудобна поза за цицање.Мека рампа за масажа може да дава меко и топло чувство.Исто така, може да го имитира природното вшмукување, да дозволи млекото да истекува тивко, удобно, нежно и брзо.Компактниот дизајн на пумпата за гради е лесен за составување и без бисфенол А. Овие компоненти може да се чистат со машина за миење садови.

2. Како што рекоа експертите за доење, мајчиното млеко е најдобрата хранлива храна за доенчиња под една година.Бебето над шест месеци треба да инсистира на доење и со некоја дополнителна храна.Мајчиното млеко е особено погодно за потребите на бебето, а антителата можат да го заштитат бебето од инфекции и алергии.

3.Пумпата за гради може да ви помогне да го продолжите времетраењето на доењето.Можете да пумпате млеко и да го чувате во кеси за складирање ако можете.Удобно е за бебето да ужива во млекото.Освен тоа, пумпата за гради е пренослива за време на патувањето поради неговиот паметен дизајн.Можете да го земете со себе и да пумпате млеко во секое погодно време за вашето бебе.

Кога да пумпа млеко?

Препорачај (освен ако бебето Специјалист/експерти за доење имаат други сугестии) настојуваш тајната и лактатот на мене да станат редовни (најмалку 2 до 4 недели по раѓањето на бебето)

DQ-S009B_01
DQ-S009B_02
DQ-S009B_03
DQ-S009B_04
DQ-S009B_05
DQ-S009B_06
DQ-S009B_07
DQ-S009B_08
DQ-S009B_09
DQ-S009B_10
DQ-S009B_11
DQ-S009B_12

  • Претходно:
  • Следно: