DQ-YW005BB Повеќефункционална OEM двострана електрична пумпа за доење Бебе за мајки и деца

Краток опис:

Придобивките од доењето

1. Доењето е една од најприродните и најкорисните активности за мајката и бебето. Ќе има огромно влијание врз сегашното и идното здравје на вашето бебе.

2.Ниту една детска формула не може да ги дуплира уникатните карактеристики на мајчиното млеко.Без разлика колку витамини, минерали и додатоци се додадени, во суштина сè уште припаѓа на формулата.

3. Мајчиното млеко е единствената природна, целосна и сложена исхрана за човечките бебиња.Исто така, важно е доењето да промовира извонредна емотивна врска помеѓу мајката и бебето, а тоа е она што може да го даде само мајката.


Детали за производот

Ознаки на производи

Како да се користи интелигентната пумпа за мајчино млеко

Ве молиме потврдете дека сите компоненти на пумпата за мајчино млеко се темелно стерилизирани и правилно составени во согласност со упатствата.Ставете шолја вода или друг пијалок покрај стол, измијте ги рацете и седнете на столот, нанесете топла облога на градите со влажна и топла крпа и масирајте ја.По масажата, седнете право и малку напред (ниту легнете на страна, ниту навалувајте ја пумпата).Направете го центарот на силиконската подлога на рог во внатрешноста на чашката со пумпата да биде насочена кон вашата цица и тесно прикачена на градите и погрижете се да нема воздух внатре за да обезбедите нормално вшмукување.

1.Дизајнирано за безболно мајчино млеко збогувајте се со недостигот на млеко

2. Целосно е „нула повратен проток“, дури и ако шишето со млеко се преврти случајно, млекото нема да тече назад до главниот уред за да ја оштети машината.

3.LED дисплеј

4.4. цм

6.Со голема литиумска батерија 2000mAh овозможува нејзино користење при излегување без адаптер за напојување за мајките да можат да собираат млеко каде и да се.

7. УВ стерилизирање и сушење на воздух

8.Can еднострана употреба и двојна странична употреба

9. Имајте NTC за заштита на батеријата

10. Низок шум при користење на пумпата за гради

11. Со низок шум

yw005bb (2)
yw005bb (10)
yw005bb (11)
yw005bb (12)
yw005bb (13)
yw005bb (14)
yw005bb (15)
yw005bb (16)
yw005bb (17)
yw005bb (18)

  • Претходно:
  • Следно: